Svetovna prvaka v karateju

Naša učenca 9.b razreda Osnovne Šole Prade, podružnice Sv. Anton Doroteja Turk in Aljaž Rušt, člana Karate Akademije Slovenije (FAS), sta se domov vrnila kot svetovna prvakinja in svetovni prvak. Fudokan svetovno prvenstvo je potekalo v Beogradu – Srbija, od 23.-26.11.2023 v športni dvorani Ranka Žeravica.  Slovenska reprezentanca je bila pod vodstvom Aljoše Lipavca in Glorije Švetak, ki sta svoje delo več kot odlično opravila. Tekmovalca sta se pomerilila v katah posamezno, katah ekipno, kumiteju (borbe) in fuko-go (biatlon).  Aljaž Rušt je osvojil zlato medaljo v kata Team sport, Doroteja Turk pa zlato medaljo v kumite Budo in zlato medaljo v kata Team šport. Za Karate Akademijo Slovenija je najuspešnejše Fudokan svetovno prvenstvo v vseh letih delovanja, saj se je 8 reprezentantov Slovenije vrnilo s kar 20 medaljami od tega je bilo 11 zlatih, 4 srebrne in 5 bronastih. Na prvenstvu je bilo preko 2.200 tekmovalcev.

(Skupno 313 obiskov, današnjih obiskov 2)